IT projekt roku 2016 Záštita hejtmana

Co jsou eztraty.cz

eztraty.cz jsou start-up projekt spuštěný v roce 2016, který si klade za cíl usnadnit lidem nalézat své ztracené věci. Je postavený na dvou jednoduchých myšlenkách.

První je umožnit hledajícím najít svojí ztracenou věc online díky Národní databázi nálezů. Do ní mohou zadávat nálezy všechny úřady, firmy, instituce i občané. Tím jim zároveň ušetří starosti, čas i vyřídí zákonné povinnosti nálezce. Učinit tak mohou pomocí formuláře nebo mohou použít rozšíření ZTRATOS, kterým navíc získají evidenci nálezů a jiné šikovné nástroje pro úsporu práce.

Pokud je ztracená věc podespaná, pomůže to nálezcům věc ihned vrátit. Proto vznikly Vrátilky - pojítko mezi majitelem a věcí, které zjednodušuje vrácení věci na opsání kódu z Vrátilky na www.eztraty.cz. Majiteli přichází okamžitá informace, kde se jeho věc nachází na email, se kterým má svoje Vrátilky propojené. Věc s Vrátilkou může vrátit kdokoliv, navíc je podpořena všemi partnery Národní databáze nálezů. Vrátilku mohou lidé zakoupit v eshopu, nebo obdržet od svého dobrého prodejce, autosalonu či pojišťovny. Prodej Vrátilek zároveň celý projekt financuje.

Komu projekt pomáhá

Nálezcům, majitelům, obcím i firmám. Jak je to možné? Pro každého, koho se ztráta či nález dotkne jsme připravili ulehčení.

Jak to vypadá po půl roce?

Neveřejně byla databáze spuštěná na začátku roku 2016. První obec, která začala Ztratos využívat, byly Dolní Břežany. Posléze se připojilo částečně i Hlavní město Praha, které začalo ohlašovat nálezy s Vrátilkami. Po půl roce začalo využívat více než 400 partnerů a toto číslo neustále roste. Obrovský skok nastal po oficiálním veřejném spuštěním. Nyní již do Národní

Marko Nguyen
zakladatel eztraty.cz

Potřebujete loga a obrázky?

Zde jsme pro Vás připravili loga, obrázky i články.

Projekty eztraty.cz

Reklama, kterou si nosí zákazníci s sebou.

Více o projektu

Vaše logo každý den zákazníkům na očích.

Více o projektu

Elektronická evidence nálezů pro firmy a obce.

Více o projektu